HoryZonty - Aktuality

Poďakovanie návštevníkom

Filmy, výstavy, súťaže, hostia... to všetko je už za nami. Ďakujeme, že ste už deväť rokov s nami.

Nosičov sen 2014

Tradične dobré. A veľmi rýchle!

Výsledky súťaže neprofesionálnych filmov

Festivalová porota v zložení Peter Kotrha, Broňa Brtáňová a Tomáš Plánka vybrala z deviatich finálnych audiovizuálnych diel tie najlepšie.

Päť a pol kilometra odbehlo 124 pretekárov

V sobotu 15.11.2014 sa v Trenčíne uskutočnil 5.ročník Behu o pohár festivalu HoryZonty.

Kto z koho vo fotosúťaži

Z viac ako 130-ich fotografií zaslaných do fotosúťaže porota v zložení Jakub Jančo, Tomáš Somr a Zuzana Jargašová vybrala 40 a zároveň rozhodla o tých najlepších. Ten, kto prišiel na festival, mal možnosť zhliadnuť ich na výstave, ten, kto to nestihol, sa nimi môže pokochať na našej stránke.

ĎAKUJEME VÁM!

Filmy, výstavy, súťaže, hostia... to všetko je už za nami. Ďakujeme, že ste už deväť rokov s nami.

SOBOTA - záverečný festivalový deň

Sprievodné podujatia, vzácny hosť z Maďarska, výsledky filmovej súťaže...

PIATOK - druhý festivalový deň

Fotografie z druhého festivalového dňa.

ŠTVRTOK - prvý festivalový deň

Prinášame prvé fotografie z festivalu.....

Na pódiu opäť spolu

Je niečo, či lepšie povedané niekto, kto je súčasťou festivalu už celých deväť rokov. Sú to tí, ktorí vás ním sprevádzajú. Moderátori Zuzka a Boris.

STREDA - festival je pripravený

Konečne je to tu.... Priestory pripravené, moc sa na Vás tešíme :)

Občerstvenie

Nielen kultúrou je človek živý :)))

Tvorivý detský kútik

Pre malých návštevníkov v spolupráci s Materským centrom Srdiečko v Trenčíne aj tento rok pripravujeme zázemie v podobe detského kútika.

HoryZonty + Coffee Sheep = voňavý festival

Zvládnuť festivalový maratón nie je jednoduché. Vieme o tom, a preto myslíme aj na zabezpečenie kvalitných životabudičov. Vďaka čerstvo praženej káve z Coffee Sheepu budú tohtoročné HoryZonty aj krásne voňavé.

Inšpirovaní prírodou

workshop pre deti

Hľadáme dobrovoľníkov – staňte sa súčasťou festivalu

Chceli by ste nahliadnuť do zákulisia príprav festivalu a nadýchnuť sa festivalovej atmosféry zblízka a trocha s predstihom? Príďte nám pomôcť.

Oficiálna znelka

Aj tento rok je autorom znelky festivalu Peto Kotrha - tešíme sa :)

Jaroslav Sámela, Peter Zachar: Putovanie za rybami

Nekonečné stepi, voľne sa pasúci dobytok, belasá obloha a príroda sfarbená farbami, ktoré ani ten najlepší maliar nedokáže namiešať. Žiadny zhon, žiadny stres či hluk. Čas tu nič neznamená. Dokonca aj kravy žujú trávu akosi pomalšie. To je Mongolsko. Keď si k tomu pridáte čisté rieky s množstvom rýb, čo viac si duša rybára môže priať.

Peter Valušiak

V roku 1996 stál na južnom póle prvý Slovák. Do Antarktídy sa však dostal viackrát. Vytýčil cestu naprieč antarktickým plató, sám putoval 2 200 km s 200-kilovými saňami, a aj keď prechod nedotiahol do konca, ukázal iným, že sa to dá, ukázal im cestu. Slovák Peter Valušiak - polárnik, ktorého pozná celý svet.

Roman Žurek

Poľský prírodovedec, hydrobiológ a ochranár prírody bude hosťom festivalu v piatok 14.11.2014 podvečer o 18,15. Prezentácie a diskusie s ním sa môžete zúčastniť v malej sále Posádkového klubu. Vstup na ňu bude voľný.

Petr Procházka

Petr Pocházka sa nám v piatok večer predstaví spolu s Jaroslavom Sámelom a vo svojej prezentácii nám porozpráva nielen o rybárstve. V Mongolsku pôsobí už 23 rokov. Postupne precestoval celú krajinu, pričom si vyberal najmä divoké miesta, vzdialené od civilizácie. Na svojich cestách zažil mnohé dobrodružstvá, niekedy až hraničné zážitky, pre bežného cestovateľa veľmi zložité.

Program

PROGRAM a PROGRAM a PROGRAM a PROGRAM

Zasadanie fotoporoty

Cesta k festivalu je dlhá a nás na nej čaká každoročne veľa rôznych povinností. Jednou z nich je aj zorganizovanie stretnutia porotcov fotosúťaže. To tohtoročné sa konalo v piatok 24.10.2014. Tu sú postrehy z neho od porotkyne Zuzany Jargašovej.

Vstupenky

Vstupenky sú už v predaji!!!!

Festivalové nesúťažné filmy

Počas tohto ročníka festivalu HoryZonty 2014 Vám prinesieme tieto fastivalové nesúťažné filmy.

Orbis Terrarum

Výstava Orbis Terrarum skalického grafika, dizajnéra a fotografa Eduarda Timka predstaví reportážne fotografie z jeho ciest po Ekvádore, Amazonských pralesoch a výstupu na najvyššiu aktívnu sopku sveta Cotopaxi (5897 m. n. m.).

Outdoorové varenie

Chystáte sa na niekoľkodenný pobyt v prírode? Dlhšiu túru, splav, stanovačku, či zimný výlet? Alebo vás už len omrzela neska na chate a radi by ste si vychutnali vlastnoručne pripravenú kvalitnú čerstvú kávičku? Poradíme vám, ako nato.

Nepál Namaste

Nepál Namaste je diplomovou prácou Zuzany Jargašovej skladajúcou sa z dvadsiatich grafík, vytvorených technikou linorytu. Grafiky vznikli po Zuzninej návšteve Nepálu v roku 2011, kde ju ovplyvnili obrazy hôr, ľudí, prostého, ale pre nás tak nevšedne zaujímavého života tohto sveta.

Kúzelné uzlenie

Ďalším podujatím, na ktoré by sme Vás chceli pozvať v rámci nášho festivalu je tvorenie uzlíkov so Zuzňou.

Beh o Pohár HoryZontov

Bežecké preteky, organizované v rámci sprievodných podujatí festivalu HoryZonty, čakajú na svojich bežcov už po piaty raz.

Filmová porota

Tu je naša porotcovská trojka na čele s predsedom poroty, dvorným zvučkárom festivalu, Peťom Kotrhom.

Gabor Rakonczay

Len pár dní pred Vianocami 2011 sa z portugalského Lagosu vydal mladý maďarský moreplavec na 6400 kilometrov dlhú plavbu cez Atlantický oceán. Sám. Po 77 dňoch strávených na vlnách oceánu jeho špeciálne kanoe dorazilo do karibskej Antiguy.

Psie záprahy

Stalo sa už tradíciou, že počas festivalu ožíva centrum mesta viacerými zaujímavými akciami. Okrem bežcov súťažiacich o pohár HoryZontov, či nosičov s krošňou na chrbte, môžete v uliciach Trenčína v posledný festivalový deň zhliadnuť aj niečo pre mesto naozaj netypické. Ozajstný psí záprah.

Jaroslav Sámela - Extrémny rybolov

Vstúpiť do neznámych vôd je vždy tak trochu riziko. Podobne, prísť na festival s novou témou. My sme sa rozhodli, že do toho ideme a tak našou prvou tohtoročnou „návnadou“ pre vás je - rybolov. Veríme, že vás naša ponuka na „háčiku“, vylepšená zážitkami rybárov z ciest za kapitálnymi úlovkami, zaujme.

Nosičov sen

Atmosféru tohto preteku milujeme! Verte či nie, tie viac ako štyri hodiny strávené na pár metrov štvorcových pod Farskými schodmi nám organizátorom preletia ako voda.

Fotosúťaž

Festival dobrodružných filmov HoryZonty vyhlasuje tradičnú fotosúťaž. Svoje fotografie môžete posielať do 20. 10. 2014.

Súťaž amatérskych filmov

Festival dobrodružných filmov HoryZonty vyhlasuje súťaž neprofesionálnych filmov s outdoorovou tematikou. Svoje filmy môžete posielať do 15. 9. 2014.

CINEMA WALKSHOP No. III – report

Prvé podujatie nadchádzajúceho 9. ročníka HoryZontov je úspešne za nami. Konalo sa koncom mája v Španej doline. Vyskúšať si svoje schopnosti a zdokonaliť zručnosti filmovania v prírode sem na štyri dni prišlo sedem mladých ľudí zo Slovenska, Čiech a Nemecka.

Pozvánka na májový CINEMA WALKSHOP

Pozývame vás na štyri dni filmárskej práce priamo v teréne, informácií o natáčaní kvalitného outdoorového filmu, nových skúseností so spracovaním filmového materiálu a výmeny skúseností.

To všetko uprostred krásnej prírody Španej doliny pod vedením profesionálnych lektorov na čele s dvorným „zvučkárom“ HoryZontov Peťom Kotrhom.

Cinema Walkshop 3 - tentoraz už 22. - 25. mája 2014!!!

 
 
HoryZonty