HoryZonty - Beh o Pohár HoryZontov

bežecké preteky

Bežecké preteky, organizované v rámci sprievodných podujatí festivalu HoryZonty, čakajú na svojich bežcov už po piaty raz.

Repertoár bežeckých pretekov organizovaných v Trenčíne a blízkom okolí sa nám pekne rozrastá. Tento rok mnohých bežcov okrem jarného benefičného behu Pro autis v Soblahove, či tradičného Behu Trenčianskou Brezinou, potešil v septembri aj nultý ročník Trenčianskeho polmaratónu. V sobotu 15. novembra si môžete odniesť Pohár HoryZontov.

Minulý rok sa na štart hlavnej 5,5 km dlhej trate, vedúcej z centra mesta cez lesopark Brezina, postavilo 118 bežcov a bežkýň. Absolútnymi víťazmi sa stali členovia dubnického AK Spartak, Juraj Ištvánik (20:09) a Ľubomíra Maníková (22:57). Deti, ktorých boli takmer dve stovky, pretekali v desiatich kategóriách na viacerých tratiach v dĺžke od 100 po 1200 metrov.

Preteky sa uskutočnia v sobotu 15.11.2014 v čase od 9,00 do 14,00 na priestranstve pred Posádkovým klubom OSSR v Trenčíne. Tak ako po minulé roky, aj tento bude v prípade priaznivého počasia pred Posádkovým klubom Trenčín postavený pre najmenších nafukovací hrad a pre staršie deti lezecká stena.

Podrobné informácie o podujatí nájdete v propozíciách.

Reportáž z predchádzajúceho ročníka


 
 
HoryZonty