HoryZonty - Program

Súťaž neprofesionálnych filmov -  Súťaž neprofesionálnych filmov
Festivalové nesúťažné filmy -  Festivalové nesúťažné filmy
Hosť -  Hosť

ŠTVRTOK 13.11.2014

8.30 – 12.00 FILMOVÝ BLOK - Divadelná sála

Dopoludňajšie premietanie pre školy.

Od 19.00 FILMOVÝ BLOK - Divadelná sála

   Slávnostné otvorenie IX. ročníka Festivalu dobrodružných filmov HoryZonty
Festivalové nesúťažné filmy   Polárnik  réžia: Pavol Barabáš, Slovensko 2014, 60 minút
Hosť   Peter Valušiak  Polárne expedície – beseda so známym slovenským polárnikom

Prestávka

Súťaž neprofesionálnych filmov   Castle Run  Réžia: Juraj Mráz, Slovensko, 5minút, 2014

Festivalové nesúťažné filmy   Cerro Torre – a Snowball´s Chance in Hell/ Cerro Torre - Nulová šanca  Réžia: Thomas Dirnhofer, Rakúsko 2013, 104 minút


PIATOK 14.11.2014

8.30 – 12.00 FILMOVÝ BLOK - Divadelná sála

Dopoludňajšie premietanie pre školy.

15.00 - 18.00 FILMOVÝ BLOK - Divadelná sála

Festivalové nesúťažné filmy   The Boy Who Flies/ Chlapec, ktorý lieta  Réžia: Benjamin Jordan, Kanada, 45 minút, 2013
Súťaž neprofesionálnych filmov   Južná strana  Réžia: Majo Chudý, Slovensko, 6 minút, 2014
Festivalové nesúťažné filmy   In the High Country/Na vysočine  Réžia: Joel Wolpert, USA, 35 minút, 2013
Festivalové nesúťažné filmy   Zambezi life / Život na Zambezi  Réžia: Blair Trotman, Nový Zéland, 6 minút, 2013

Prestávka

Súťaž neprofesionálnych filmov   Island na skladačke  Réžia: Adam Lisý, Slovensko 2014, 3 minúty
Festivalové nesúťažné filmy   Time / Čas  Réžia: Antoine Frioux, Francúzsko, 36 minút, 2013
Festivalové nesúťažné filmy   Determination /Determinácia  Réžia: Jacob Slot, Rakúsko, 8 minút, 2014
Súťaž neprofesionálnych filmov   Tribečské lesy v zrkadle ročných období  Réžia: Libor Čužna, Slovensko, 19 minút, 2014
Festivalové nesúťažné filmy   Dream /Sen  Réžia: Skip Armstrong, USA, 6 minút, 2014

Od 18.15 – PREZENTÁCIA - Malá sála

Hosť    Roman Žurek(PL): Ochrana vôd z pohľadu vedy – mýty a fakty.
Multimediálna prezentácia významného poľského ekológa a hydrobiológa spojená s diskusiou. - v rámci sekcie Dobrodružstvá vo Vyšehradskom regióne

Od 19.00 FILMOVÝ BLOK - Divadelná sála

Súťaž neprofesionálnych filmov   Ti z Labského údolí  Réžia: Petr Kubík, Jeník Pleticha, Česko, 20 minút, 2014
Festivalové nesúťažné filmy   Into the Mind / V mysli  Réžia: Dave Mossop a Eric Crosland, Kanada, 82 minút, 2013

Prestávka

Festivalové nesúťažné filmy   Kemp Tengis a Chanagaj  Réžia: Jovan Simonovic, Srbsko, 16 minút, 2013
Hosť   Jaroslav Sámela (SVK) a Petr Procházka (CZ):  Extrémny rybolov . Multimediálna prezentácia o putovaní slovensko-českej rybárskej výpravy do krajiny Džingischána
v rámci sekcie Dobrodružstvá vo Vyšehradskom regióne


SOBOTA 15.11.2014

14.00 - 17.00 FILMOVÝ BLOK - Divadelná sála

Festivalové nesúťažné filmy   The Fortune Wild/ Šťastná divočina  Réžia: Ben Gulliver, Kanada, 22 minút, 2013
Súťaž neprofesionálnych filmov   Odkaz Tóna Dobeša  Réžia: Milan Ohurniak, Slovensko, 14 minút, 2014
Festivalové nesúťažné filmy   Icefall /Ľadopád  Réžia: Josepf Areddy, Švajčiarsko, 4 minúty, 2013
Súťaž neprofesionálnych filmov   Grossglockner  Réžia: Martin Kučmín, Slovensko, 10 minút, 2013
Festivalové nesúťažné filmy   Flow: Elements of Free Ride/ Flow: živly voľného jazdenia  Réžia: Oly Mingo, USA, 3 minúty, 2013
Festivalové nesúťažné filmy   The Road from Karakol/Cesta z Karakolu  Réžia: Fitz Cahall, USA, 25 minút, 2013

Prestávka

Festivalové nesúťažné filmy   Castles in the Sky/ Vzdušné zámky  Réžia: Ben Moon, USA, 5 minút, 2013
Súťaž neprofesionálnych filmov   Signatures  Réžia: Martin Vrbický, Štěpán Romanov, Česko, 30 minút, 2014
Festivalové nesúťažné filmy   Tri(p)-color  Réžia: Nicolas Falquet, Švajčiarsko, 3 minúty, 2013
Festivalové nesúťažné filmy   The Cave/Jaskyňa  Réžia: Zachary Fink, USA, 45 minút, 2014

Od 17.15 – WORKSHOP - Malá sála

    Jaroslav Dutka: Outdoorové varenie.
Workshop o tom ako sa stravovať a variť v náročných prírodných podmienkach.

Od 19.00 FILMOVÝ BLOK - Divadelná sála

Súťaž neprofesionálnych filmov   Kazachstan  Réžia: Pavel Andrassy, Slovensko, 20 minút, 2014
Hosť   Gábor Rakonczay (HUN): Strach je môj priateľ.  Multimediálna prezentácia maďarského transatlantického kanoistu, držiteľa Guinessových rekordov.
v rámci sekcie Dobrodružstvá vo Vyšehradskom regióne

Prestávka

   Slávnostný ceremoniál ukončenia festivalu s odovzdávaním cien autorom víťazných neprofesionálnych filmov.
Festivalové nesúťažné filmy   PETLZ RockTrip Argentina   Réžia: Vladimir Cellier, Francúzsko, 22 minút, 2013
Festivalové nesúťažné filmy   LeTour  Réžia: Dušan Bustin, Slovensko, 60 minút, 2014




SPRIEVODNÉ PODUJATIA FESTIVALU DOBRODRUŽNÝCH FILMOV HORYZONTY

V priebehu trvania celého festivalu sú v priestoroch posádkového klubu prístupńé VÝSTAVY:

Kto z koho
Výstava najlepších fotografi í fotosúťaže

Putovanie za rybami
Autorská výstava fotografi í Jaroslava Sámelu a Petra Zachara

Orbis Terrarum
Autorská výstava reportážnych fotografi í Eduarda Timka

Nepál Namaste
Autorská výstava grafík Zuzany (Zuzne) Jargašovej

Počas festivalu tiež môžete natrafiť na:

Nepál Namaste
Autorská výstava grafík Zuzany (Zuzne) Jargašovej

Kúzelné uzlenie alebo Workshop o uzlíkoch
Tvorivé aktivity s lezeckými šnúrkami pod vedením lektorky Zuzne Jargašovej spojené s výrobou šperkov a suvenírov

Tvorivý a relaxačný kútik Materského centra Srdiečko
(V piatok a v sobotu v čase popoludňajších fi lmových blokov)

Inšpirovaní prírodou
Jednoduché zážitkové aktivity pre deti pod vedením lektoriek Montessori klubu v Trenčíne (v sobotu od 15.00 do 17.00)

 
 
HoryZonty