HoryZonty - Beh o Pohár HoryZontov

Päť a pol kilometra odbehlo 124 pretekárov

V sobotu 15.11.2014 sa v Trenčíne uskutočnil 5.ročník Behu o pohár festivalu HoryZonty.

Účastníci behu si mohli vychutnať aj atmosféru ďalších sprievodných podujatí festivalu HoryZonty - povozenie sa na psích záprahoch a možnosť stať sa aspoň na chvíľku vysokohorským nosičom a vyniesť pivný sud po farských schodoch. Keďže bolo prajné počasie, deti sa mohli vyblázniť aj na lezeckej stene či zaskákať si na nafukovacom hrade. V cieli samozrejme nechýbalo tradičné občerstvenie, chutný chlebík z pekárne Menhert s masťou a cibuľkou doplnený o sekanú z mäsiarstva Urbánek. O teplý čaj a varené vínko sa postarali šikovné dievčence, ktorým beh prirástol k srdcu a každoročne sa podieľajú na prípravách a spoluorganizovaní behu. Vitamíny si bežci dopĺňali jabĺčkami z Ostratíc a deti sa určite potešili balíčku sladkostí venovaných firmou Anasoft.

Zatiaľ čo v ženskej kategórii vyhrala Katarína Drahovská z KRB Piešťany, ktorá už mala možnosť okúsiť celkové víťazstvo na tomto behu, Štefan Štefina z AK Spartak Dubnica nad Váhom dvíhal víťazný pohár nad hlavu premiérovo. Rekordy tratí síce zostali nezmenené, no padol aspoň ten účastnícky v hlavnom behu na 5500 m, kde sa na štart postavilo a aj do cieľa dorazilo 124 pretekárov, z toho 28 žien. Tento rok sa nepodarilo prilákať rekordný počet v detských a mládežníckych kategóriách, no aj 146 detí bežiacich v piatich chlapčenských a piatich dievčenských kategóriách je úctyhodný počet.

Napriek tomu, že je určite ešte veľa vecí, ktoré treba zlepšiť, organizátori behu veria, že boli všetci spokojní a prepáčia niektoré chyby, a že ak sa podarí zorganizovať beh aj na budúci rok, bude počet štartujúcich prinajmenšom taký, ako tento ročník.

Výsledková listina na stiahnutie.Beh o Pohár HoryZontov očami Jozefa TichéhoBeh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov Beh o Pohár HoryZontov

Autori fotografií: Róbert Bonko, Lucia Kotrhová

ďalšie fotografie 
 
HoryZonty